„Uwaga - Podróbki Vitargo !!!”


Od pewnego czasu na rynku pojawiają się i znikają różne "vitargopodobne" odżywki.

1. Jak odróżnić prawdziwe Vitargo® od "podróbki"? 

Vitargo® ze swoimi unikalnymi właściwościami jest opatentowanym i posiadającym zastrzeżony znak firmowy produktem. Mimo tego pojawiają się na rynku podrabiane produkty. Mogą to być odżywki niewiadomego pochodzenia pakowane w przypominające wyglądem opakowania oryginalne. Mogą to być także odżywki, których producenci deklarują zawartość Vitargo®w swoich produktach, lub mieszają Vitargo®z nieznanymi nam produktami.

Przede wszystkim kupować Vitargo®z pewnych źródeł tj. od wyłączngo przedstawiciela Vitargo®na Polskę lub od jego sprzedawców. Wyłącznym przedstawicielem Vitargo®na Polskę jest: Ven-Natura Andrzej Puciato www.vitargo.com.pl . Łatwo to sprawdzić na stronie internetowej koncernu www.vitargo.com wersja angielska -> Distributors

2.  Jak sprawdzić co zawiera kupiony przez nas produkt?

Rozpuścić porcję (ok. 70g) produktu w 700 ml wody o temperaturze pokojowej, miksować, lub mieszać intensywnie trzepaczką 1 minutę i pozostawić na ok. 5 minut. Jeśli uzyskamy roztwór jest klarowny to produkt zawiera węglowodany o niskiej masie cząsteczkowej jak np. maltodextryna, dextroza, cukry proste. Jeśli utworzy się gruba nierozpuszczalna warstwa na dnie prawdopodobnie jest to substancja zagęszczająca (nativ starch). Substancja ta nie daje żadnego efektu sportowcom w gromadzeniu glikogenu, ponieważ jej wchłaniane się do układu pokarmowego jest prawie równe zeru. Koncern SwecarbAB analizował niektóre produkty, których producenci deklarowali Waxy Maize Starch jako zawartość i wszystkie okazywały się zawierać substancje zagęszczające (nativ starch). Niektórzy deklarowali że ich produkt zawiera Vitargo®, lub nawet substancje lepsze od Vitargo®?. Jest to zwykłe oszustwo. Substancje zagęszczające stanowią jedynie balast, wypełnienie masy.

3.  Co powoduje "mleczny" wygląd odżywki?

Może też zdarzyć się że proszek oprócz węglowodanów zawiera białka których producent "podróbki" nie zadeklarował w składzie. Wtedy roztwór ma "mleczny" wygląd. Niedeklarowanie zawartości białka może mieć poważne konsekwencje dla osób chorych na celiakię, czyli nie tolerujących glutenu. Oryginalne Vitargo® nie zawiera glutenu, co odpowiada międzynarodowym normom.

Jako jedyni na rynku mamy prawo posługiwać się certyfikatem MKOL-u, który gwarantuje czystość i bezpieczeństwo produktu. Dlatego też współpracujemy z większością związków i klubów sportowych, a za ich pośrednictwem z lekarzami i fizjologami kadr narodowych.

Ponieważ dostajemy maile od klientów z pytaniami na temat odzywki Vextrago, publikujemy raport o Vextrago.

Analizę tego produktu na zlecenie Swecarb AB przeprowadzili szwedzcy naukowcy w laboratorium Lyckeby Stärkelse.