Pozdrowienia od Marcina LewandowskiegoM-Lewandowski.jpg

Marcin na swoim Fb przesyła pozdrowienia z Australii.
My też pozdrawiamy Marcina Lewandowskiego i jesteśmy przekonani, że moc będzie z tej zielonej saszetkismiley-smile.gif.
Vitargo czarno-czerwone-big1.jpg
Życzymy wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Więcej informacji na Facebook


VITARGO ORYGINALNE i badania naukowe

Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

logo UMK Chemia

Bardzo ciekawe badania naukowe, w których Vitargo Oryginalne będzie używane jako substrat do otrzymywania nanostruktur, przeprowadzi Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Chemii. 
Jednym z naukowców jest Pani Dr. Marta Ziegler-Borowska, od której dowiedzieliśmy się o zastosowaniu Vitargo Oryginalnego w tej pracy naukowej. W najbliższym czasie będą też prowadzone badania oddziaływania otrzymanych nanomateriałów z albuminą surowicy krwi ludzkiej i lekami z grupy NLPZ również w warunkach stresu oksydacyjnego.
O wynikach badań poinformujemy.


Vitargo czarno-czerwone-big1.jpg


Magdalena Sikorska - AKADEMICKA MISTRZYNI EUROPY

Magdalena Sikorska                                                                                                                                                              Zdjęcie z Grand Prix Polski

Akademicka mistrzyni Europy Magdalena Sikorska,  wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, reprezentantka Polski.

Zachęcamy do uprawiania tej dyscypliny sportu a Pani Magdalenie życzymy wygrania  najważniejszych turniejów w 2018 roku.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku:Pozdrowienia od Cameron Wurf

Ironman.jpg

Sprzedawcy Vitargo Oryginalnego w Szwecji otrzymali pozdrowienia na FB od Cameron Wurf, który ustanowił rekord trasy KONA na Hawajach w ramach zawodów IRONMAN World Championship. 

Rekord trasy należący do Niemca Normanna Stadlera z 2006 roku został pobity o pięć minut. Gratulujemy !!!

- So Vitargo has the Kona bike record!!
I used Vitargo on the bike the Electrolyte mix and the Professional.
I dropped my salt tablets on the palani downhill at the beginning of the bike so cramped badly in the run, perhaps if I had all 3 Vitargo bottles I would have won!!! smiley-smile.gif

Więcej informacji na Facebook


Osmolalność Vitargo oryginalnego a inne napoje

M-Dabrowska.jpg

Porównanie osmolalności (osmolality) napojów dla sportowców opublikowane w EMsportscience

Vitargo oryginalne jest sportowym napojem ultra-hipotonicznym charakteryzującym się bardzo niskim wskaźnikiem osmolalności o wartościach 20-30mOsm/kg w 5% roztworze. Nawet przy 10% roztworze osmolalność wyniesie tylko 40-60mOsm/kg. Jest to bezpieczna wartość, pozwalająca na przyswojenie dużej dawki energii. Osmolalność płynów ustrojowych wynosi~295 mOsm/kg. Przekraczając tę wartość zmuszamy nasz organizm do wyrównania stężeń pomiędzy przyjętym napojem sportowym, a płynem ustrojowym. Aby wyrównać stężenia organizm „ściąga wodę z organizmu” narażając nas na odwodnienie i zaburzenia żołądkowe.

Vitargo czarno-czerwone-big1.jpg


Vitargo oryginalne.jpg

Vitargo oryginalne
20-30mOsm/kg


Agata Pietroszek - MISTRZYNI EUROPY 2018

M-Dabrowska.jpg

Agata Pietroszek MISTRZYNI EUROPY 2018  Spartan Race w kategorii wiekowej 18-24. 22km z przeszkodami po Pirenejach, czas 3h28' 

WIELKIE GRATULACJE OD NASZEJ FIRMY !!! smiley-smile.gif

To jest piękny dzień Pani Agaty i mam nadzieję, że VITARGO ORYGINALNE też się przysłużyło do tak spektakularnego zwycięstwasmiley-smile.gifsmiley-smile.gif

Ach te Agaty !!, o drugiej Agacie w następnych Aktualnościach.

Więcej informacji na Facebooku: Agata Pietroszek18 lat Strefy Mocy

Strefa-mocy.jpg

Gratulacje pełnoletności smiley-smile.gif chcielibyśmy pogratulować urodzin!! I życzyć wam i nam tak dobrej współpracy jaka jest między naszymi firmami !!!

STREFA MOCY ma bardzo dużo prezentów do rozdania w sobotę 16.09.
Szczegóły obchodów urodzinowych na Facebook - 18 lat Strefy Mocy 


Paweł Michalski - polski himalaista

Paweł Michalski, znakomity sportowiec-alpinista zdobył ośmiotysięczniki ,bez używania dodatkowego tlenu i bez korzystania z pomocy tragarzy wysokościowych,… ale z pomocą oryginalnego VITARGO smiley-smile.gif

www.pawelmichalski.com


Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym

M-Dabrowska.jpg

Małgorzata Dąbrowska z LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów  zdobyła tytuł Mistrzyni Polski juniorek młodszych w wyścigu ze startu wspólnego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym. Gratulacje od naszej firmy !!!

www.atomdzierzoniow.pl


Choszczeńska Dziesiątka

Już zostało bardzo mało miejsc na jubileuszowy bieg w Choszcznie, trasa należy do najładniejszych w Polsce !!!

Zapraszamy na profil FB: Choszczeńska10


Marcin Lewandowski z Vitargo® przed Diamentową Ligą

Vitargo Professional

Marcin Lewandowski, moim zdaniem, na nowym dystansie 1500 m czuje się jak ryba w wodzie smiley-laughing.gif życzymy powodzenia !

Więcej na jego profilu FB - Marcin Lewandowski


Marcin Szybaj wystartuje na Mistrzostwach Europy w Crossfit

Vitargo Professional

W czerwcu 2017 roku odbędą się Mistrzostwa Europy w Crossfit. Jako jeden z pięciu Polaków wystartuje Marcin Szybaj - jeden z najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportu w Polsce. Wielka siła i talent!

Więcej na stronie www.trenerszybaj.pl


Andrzej Radzikowski mistrzem Polski w biegu 24-godzinnym !

Vitargo Professional

W tegorocznych Mistrzostwach Polski w biegu na 24 godziny wygrał Andrzej Radzikowski. Pobiegł bardzo dobrze: 258 km !!! korzystając z ORYGINALNYCH PRODUKTÓW VITARGO. Oby tak dalej w tym roku!

Gratulacje od naszej firmy !!


VITARGO Professional w naszym sklepie !!!

Vitargo Professional

W naszym sklepie pojawił się nowy/stary produkt Vitargo Professional. Jest to napój dla sportowców zawierający węglowodan Vitargo, BCAA, sole mineralne i kofeinę.

Zapraszamy do zakupów:                Vitargo Professional


Choszczeńska 10

bieg po lesie

Polecamy „Choszczeńską Dziesiątkę”, która wyrasta na najładniejszą w Zachodniopomorskim i może w Polsce, nie tylko pod względem organizacyjnym, ale również pod względem uroków trasy biegowej. Organizatorzy z Pawłem Czapiewskim na czele zapraszają na imprezę.

Link do zapisów:                      zapisy online 

Więcej informacji na Facebook: Facebook - Choszczenska10


Certyfikaty czystości produktu

bieg po lesie


CERTYFIKATY CZYSTOŚCI PRODUKTU


Ultramaratończyk Dariusz Rewers 

bieg po lesie

Ultramaratończyk Dariusz Rewers, któremu Vitargo oryginalne  pomaga we wspaniałych sukcesach, ma bardzo ambitne plany na ten rok, warto obserwować jego wyczyny na  www.fb.com/myultraway/ oraz korzystać z jego podpowiedzi. Będziemy informować o jego wynikach.Mistrzyni Filipa Santos

Zwróćcie uwagę  gdzie mistrzyni trzyma Vitargo Gel smiley-cool.gif


Texas Christian University renomowana uczelnia w USA przeprowadziła badania porównawcze na temat:

"Efekty porównawcze węglowodanów o wysokiej masie cząsteczkowej (HMW) Vitargo na wydajność ćwiczeń oporowych, w porównaniu do niskiej masy cząsteczkowej (LMW) Maltodekstryny"

Wnioski:

Przyjmowanie węglowodanów o wysokiej masie cząsteczkowej (HMW) po długotrwałych i intensywnych ćwiczeniach wytrzymałościowych zapewnia najlepsze wyniki w zakresie prędkości i siły podczas kolejnych, powtarzanych, maksymalnie wzrastających ćwiczeń przeciw oporowi. To badanie zostało zarejestrowane w clinicaltrials.gov (NCT02778373).

 Podsumowując, przyjmowanie środków węglowodanowych po długotrwałych i intensywnych ćwiczeniach wytrzymałościowych zwiększa prędkość i siłę podczas kolejnych, powtarzanych ćwiczeń fizycznych o wysokiej intensywności. Jednakże efekt ten jest jednoznacznie bardziej wyrazisty po zażyciu węglowodanów o wysokiej masie cząsteczkowej (HMW), w porównaniu z węglowodanami o niskiej masie cząsteczkowej (LMW). Jednakże, bieżące dane nie podają dowodów wyjaśniających fizjologiczne przyczyny takiego wzrostu. Niemniej jednak, patrząc z praktycznej perspektywy, bieżące wyniki sugerują, iż sportowcy trenujący i osiągający wyniki w sportach wymagających maksymalnej, powtarzalnej siły mięśni, skorzystają na przyjmowaniu środków zawierających węglowodany o wysokiej masie cząsteczkowej (HMW), w porównaniu do środków zawierających tradycyjną maltodekstrynę, o niższej masie cząsteczkowej. Zaleca się dalsze badania w celu ustalenia:
(a) mechanizmów odpowiedzialnych za zwiększenie wydajności przy wykorzystaniu metod określania glikogenu wewnątrzmięśniowego, na poziomie rodzaju włókien mięśniowych [35,36,45] oraz

(b), wyników dotyczących wydajności podczas uprawiania sportu, lub w modelach opracowanych dla sportu z zastosowaniem powtarzalnych, maksymalnych ćwiczeń fizycznych.

W badaniach brał udział Daniel Eichner, Prezes akredytowanego przez WADA Sports Medicine w USA, przeprowadzał badania i testy laboratoryjne na wykrywanie substancji antydopingowych.

Ingestion of High Molecular Weight Carbohydrate Enhanses Subsequent Repeated Maximal Power.

Opracowanie  w j. angielskim: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5026365/Andrzej Radzikowski  wystartuje 3 grudnia 2016 roku w prestiżowym 24-godzinnym biegu na Tajwanie!

Active.jpg

Champions League w 24 godzinnych  biegach!

Trzeciego grudnia Andrzej Radzikowski wystartuje w prestiżowym biegu organizowanym przez Uniwersytet Soochow na Tajwanie.

Wystartują najlepsi z najlepszych, życzymy powodzenia naszemu ambasadorowi  oryginalnych produktów Vitargo.

Więcej na stronie: DUV Ultra Marathon Statistic


Tancerz Justin Fuentes i Vitargo - następna odsłona

Justin_Fuentes.jpg

Justin Fuentes oprócz wspaniałych umiejętności w tańcu, lubi również fotografować i robi to wspaniale. Obiecuje nam serię zdjęć z oryginalnymi produktami Vitargo. Powyżej pierwsze z nich.
Zapraszamy na jego profil: Justin Fuentes


Agata Pietroszek wygrała Spartan Race Super w Taranto (Włochy)

Pietroszek-popr.jpg

Uwaga Talent !!! Agata Pietroszek, używa Vitargo Oryginalne, Agata ma niesamowite umiejętności w tak trudnej dyscyplinie sportu.

Wygrana w Spartan Race Super w Taranto Włoch w tamtym  tygodniu, wygrana w Anglii, myślę że w Polsce będzie głośno o tej zawodniczce w przyszłym roku na zawodach Spartan Race Poland.

GRATULUJEMY

Więcej na stronie FB: Agata Pietroszek


Andrzej Radzikowski  jest pierwszym Polakiem, który wygrał Spartathlon!

Active.jpg

To jeden z najtrudniejszych ultramaratonów. Trasa prowadziła z Aten do Sparty. Odległość 243km, ciężki górzysty teren, temperatura wahała się od 30 stopni w dzień do 5 stopni w nocy.

Andrzej Radzikowski uzyskał rewelacyjny wynik 23 godz.1min co daje średnią 5:37/km!!!. To zawody dla prawdziwych twardzieli!

Cieszymy się również, że Vitargo oryginalne pomagało na całej trasie w osiągnięciu jednego z największych i spektakularnych sukcesów w historii polskiego sportu.

GRATULUJEMY

Więcej na stronie: Andrzej Radzikowski


Michael Phelps o VitargoMichael Phelps –
amerykański pływak, 23-krotny mistrz olimpijski, 26-krotny mistrz świata, mistrz świata na krótkim basenie, wielokrotny rekordzista świata - udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się m.in. na temat odżywek Vitargo (od 21. minuty):


WYWIAD Z PHELPSEM - LINK


Tancerz Justin Fuentes i Vitargo

Justin_Fuentes.jpg

Polecamy śledzenie kariery niezwykle utalentowanego tancerza  Justina Fuentes.

Justin Fuentes i Vitargo na FB

Justin Fuentes na Juicy Monday

Nie tylko w biegach, grach zespołowych, szachach  triathlonie……ale i w tańcu Vitargo ma zastosowanie.

Więcej na stronie:

https://www.facebook.com/justin.fuentes

ASTAXIN ACTIVE - wkrótce w sprzedaży

Active.jpg

Astaxin Active to unikalne połączenie  Omegi 3, witaminy D3 z naturalną astaksantyną.
Naturalna astaksantyna należy do grupy karotenoidów, produkowana jest z mikroalg Haematococcus pluvialis. Algi stanowią ważne ogniwo w naturalnym łańcuchu pokarmowym, gdzie aksaksantyna nadaje kolor m.in łososiom i krewetkom.
Organizm nie potrafi produkować kwasów Omega-3, muszą być one dostarczane przez odpowiednią dietę.
W klimacie umiarkowanym, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nie ma możliwości syntetyzowania witaminy D3 z promieni słonecznych ważne jest przyjmowanie odpowiednich dawek tej witaminy.

Astaxin Active wprowadzamy jako produkt wspomagający układ odpornościowy organizmu, jest to doskonałe uzupełnienie z naturalnymi, oryginalnymi produktami Vitargo.

Astaxin Active:

 • Poprawia wytrzymałość oraz regenerację potreningową mięśni, zmniejszając ryzyko ich uszkodzenia

 • Redukuje ilość kwasu mlekowego i zmęczenie

 • Jest potężnym antyoksydantem o właściwościach przeciwzapalnych

 • Poprawia przepływ krwi i właściwości czerwonych krwinek

 • Wspomaga metabolizm tłuszczów usprawniając działanie mitochondriów

 • Poprawia profil lipidowy krwi, powoduje obniżenie poziomu trójglicerydów

 • Poprawia wydajność aerobową
 • Redukuje stres oksydacyjny

 • Poprawia krążenie kapilarne

 • Reguluje ciśnienie krwi

 • Stymuluje komórki wątroby do regeneracji

 • Spowalnia starzenie się komórekProducent AstaReal AB w Sztokholmie był pierwszą firmą na świecie, który wyprodukował astaksantynę z mikroalg. Produkty  AstaReal AB przekraczają standardy rynkowe, a firma szczyci się, że należy do najbardziej wpływowych w tej branży.

Aktywne, naturalne składniki Astaxin Active i Oryginalne Vitargo, znakomicie się uzupełniają i wspomagają aktywny i zdrowy styl życia.

Więcej informacji na stronie: www.astareal.se


POLSKA LETNIA WYPRAWA NA K2 - KONIEC

Załamanie pogody, zagrażające bezpieczeństwu uczestników letniej wyprawy unifikacyjnej programu Polski Himalaizm Zimowy na K2, to główna przyczyna zakończenia przez polską ekipę działalności górskiej na drugim szczycie świata. Po dziewięciu dniach bardzo trudnych warunków atmosferycznych, braku prognozowanego okna pogodowego i przejściu lawiny, która wywołała eksplozję 50 butli z tlenem oraz porwała 25 namiotów i depozyt lin poręczowych z obozu C3 na wysokości 7400 m, 23 lipca 2016 roku ekipa PHZ – podobnie, jak pozostałe, międzynarodowe składy – wróciła do bazy, gdzie podjęto decyzję o zakończeniu wyprawy.

"Pogoda jak również ogromna lawina która zmiotła cały obóz 3 sprawiła że nikt, podobnie jak rok temu, na K2 nie stanął. Może będziemy mieli więcej szczęścia następnym razem.

Odżywki sprawdziły się bardzo dobrze ja osobiście szczególnie doceniłem smak i wartości energetyczne Vitargo Post. Po ciężkim dniu pozwalały na szybką i łatwo przyswajalną regenerację."

Marek Chmielarski

Kilka zdjęć z wyprawy:


POLSKA LETNIA WYPRAWA NA K2

W połowie czerwca, w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2015-2020 im. Artura Hajzera wyruszyła do Karakorum letnia, unifikacyjna wyprawa na K-2 (8 611 m). Cele wyprawy: wejście na szczyt K2 żebrem Abruzzi, bez użycia tlenu, unifikacja uczestników, poznanie drogi i góry przez kolejnych członków zespołu PHZ przed planowaną wyprawą zimową 2016/2017. Wyprawa odbywa się w terminie: 15 czerwca – 5 sierpnia 2016 r.

W czasie wyprawy uczestnicy będą używać produktów VITARGO - najefektywniej przyswajalne źródło energii.

Więcej informacji o wyprawie na stronie Polski Himalaizm Zimowy.


2. PZU Maraton Szczeciński - Podejmij wyzwanie

2-PZU%20Maraton.jpg

Vitargo ponownie wzmocnił biegaczy na trasie szczecińskiego maratonu! Tak jak w ubiegłym roku jesteśmy partnerem PZU MARATONU SZCZECIŃSKIEGO.

Jest to jedyny bieg w Polsce gdzie jest podawane  Vitargo - najefektywniej  przyswajalny napój węglowodanowy na świecie.

2. PZU Maraton Szczeciński odbył się 26 czerwca, start o godz. 9.00.

Więcej informacji:


oraz na facebooku:

https://www.facebook.com/maratonszczecinski