Aleksandra Bednarek jako pierwsza Polka
opłynęła wpław nowojorski Manhattan!

Vitargo Manhattan Aleksandra Bednarek2mi  

Otrzymaliśmy wspaniałą informację od Aleksandry Bednarek

W sobotę 13 lipca 2019  jako pierwsza Polka opłynęła wpław nowojorski Manhattan.

Startowało 16 zawodników na dystansie 46 km.
Aleksandrze zajęło to 7h 7m 34s i dało 3 miejsce.

To talent pływacki, który jeszcze nie raz nas zaskoczy.

WIELKIE GRATULACJE PANI ALEKSANDRO !!!

Link do wyników:

www.nyopenwater.org/20-bridges-results/

Vitargo Manhattan Aleksandra Bednarek1mi

Ranking “Bäst I test”

0001_Vitargo Electrolyte.png            VIT_PerformanceBar_box.jpg

W bardzo popularnym szwedzkim rankingu “Bäst I test” (najlepszy w testach) Vitargo otrzymało najwyższe wyróżnienie w klasie odżywek sportowych.

Vitargo® stanowi przedmiot wielu (w porównaniu do innych węglowodanów) badań klinicznych przeprowadzanych w wielu uniwersyteckich ośrodkach badawczych na sportowcach obu płci.


Więcej informacji: GainHacker


Edyta Lewandowska

Edyta Lewandowska

Miło nam przedstawić kolejną wspaniałą zawodniczkę, specjalistkę od biegów długodystansowych, której będziemy mocno kibicować.

Zachęcamy do odwiedzin na FB


Badania kliniczne: napoje Vitargo kontra inne napoje

Wykres badańVitargo%20czarno-czerwone-big1.jpg

Badania kliniczne przeprowadzone na grupach sportowców, polegające na podawaniu oryginalnego Vitargo, lub innych napojów sportowych zawierających maltodekstrynę plus cukry. Badania kliniczne przeprowadzano podczas intensywnego treningu. Wszystkie badania są na naszej stronie, recenzowane i opublikowane, pokazują, że…

Rys.1 do 23% wzrasta wytrzymałość, średnio wzrasta o 10 % wśród wszystkich uczestników badań w porównaniu z innymi napojami sportowymi zawierającymi maltodekstrynę plus cukry.

Rys.2 Vitargo opuszcza żołądek 130% szybciej

Rys.3 Vitargo uzupełnia o 77% więcej glikogenu w ciągu 2 godzin po intensywnym wysiłku

Rys.4 Vitargo uzupełnia glikogen o 70 % szybciej w pierwszej godzinie po intensywnym treningu


Texas Christian University renomowana uczelnia w USA przeprowadziła badania porównawcze na temat:

"Efekty porównawcze węglowodanów o wysokiej masie cząsteczkowej (HMW) Vitargo na wydajność ćwiczeń oporowych, w porównaniu do niskiej masy cząsteczkowej (LMW) Vitargo%20czarno-czerwone-big1.jpgMaltodekstryny.

Wnioski:

Przyjmowanie węglowodanów o wysokiej masie cząsteczkowej (HMW) po długotrwałych i intensywnych ćwiczeniach wytrzymałościowych zapewnia najlepsze wyniki w zakresie prędkości i siły podczas kolejnych, powtarzanych, maksymalnie wzrastających ćwiczeń przeciw oporowi. To badanie zostało zarejestrowane w clinicaltrials.gov (NCT02778373).

Podsumowując, przyjmowanie środków węglowodanowych po długotrwałych i intensywnych ćwiczeniach wytrzymałościowych zwiększa prędkość i siłę podczas kolejnych, powtarzanych ćwiczeń fizycznych o wysokiej intensywności. Jednakże efekt ten jest jednoznacznie bardziej wyrazisty po zażyciu węglowodanów o wysokiej masie cząsteczkowej (HMW), w porównaniu z węglowodanami o niskiej masie cząsteczkowej (LMW). Jednakże, bieżące dane nie podają dowodów wyjaśniających fizjologiczne przyczyny takiego wzrostu. Niemniej jednak, patrząc z praktycznej perspektywy, bieżące wyniki sugerują, iż sportowcy trenujący i osiągający wyniki w sportach wymagających maksymalnej, powtarzalnej siły mięśni, skorzystają na przyjmowaniu środków zawierających węglowodany o wysokiej masie cząsteczkowej (HMW), w porównaniu do środków zawierających tradycyjną maltodekstrynę, o niższej masie cząsteczkowej. Zaleca się dalsze badania w celu ustalenia:

(a) mechanizmów odpowiedzialnych za zwiększenie wydajności przy wykorzystaniu metod określania glikogenu wewnątrzmięśniowego, na poziomie rodzaju włókien mięśniowych [35,36,45] oraz

(b), wyników dotyczących wydajności podczas uprawiania sportu, lub w modelach opracowanych dla sportu z zastosowaniem powtarzalnych, maksymalnych ćwiczeń fizycznych.

W badaniach brał udział Daniel Eichner, Prezes akredytowanego przez WADA Sports Medicine w USA, przeprowadzał badania i testy laboratoryjne na wykrywanie substancji antydopingowych.

Ingestion of High Molecular Weight Carbohydrate Enhanses Subsequent Repeated Maximal Power.

Opracowanie w j. angielskim: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5026365/


Andrzej Radzikowski wygrywa bieg 48h na festiwalu ultra w Atenach!

Andrzej Radzikowski 2019

Andrzej Radzikowski, zwycięzca Spartathlonu z 2016 r, mistrzVitargo%20czarno-czerwone-big1.jpg Europy w 24h(na zdjęciu) został zwycięzcą biegu 48h! Przez dwie doby przebiegl 362 km i z tego co mi opowiedział były jeszcze duże rezerwy.... Niesamowity sportowiec, GRATULACJE !!! Cieszymy się, produkty Vitargo doskonale zdają egzamin w jeszcze dłuższym dystansie.


NORMY WADA

WADA.jpg

Szwedzkie laboratorium Lyckeby Culinar AB potwierdza, że odżywki VITARGO® spełniają normy WADA Vitargo%20czarno-czerwone-big1.jpg i nie zawierają substancji zakazanych.

Załącznik:


Mistrz Świata w pływaniu

Konrad_Powroznik.jpg

Konrad Powroźnik trenuje pływanie w klubie WKS Śląsk Wrocław. Uczestnik zawodów dla  słyszących, jak i również zawodów międzynarodowych w pływaniu dla niesłyszących, Vitargo%20czarno-czerwone-big1.jpgMistrzostw Europy, Świata a także Igrzysk Olimpijskich. W lipcu odbywały się Igrzyska Niesłyszących, gdzie zdobył pierwszy raz złoto na 200m stylem motylkowym. Jest mistrzem Europy, Świata i Olimpijski na 200 m stylem motylkowym.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu ze znakomitym sportowcem: WYWIAD

Cieszymy się bardzo, że Vitargo ma swój udział.


GRATULACJE !!!

21. edycja Choszczeńskiej 10 zakończyła się rekordem 647 uczestników !!!

Bieg ten jest jednym z najładniejszych w Polsce, warto tutaj przyjeżdżać, Vitargo%20czarno-czerwone-big1.jpgpiękna trasa biegu dookoła jeziora, robi wrażenie.

Doskonała  organizacja z Pawłem Czapiewskim na czele i z roku na rok rosnące zainteresowanie.

Więcej na FB - Choszczeńska10


DZIKIE DZIKI

DZIKIE DZIKI

Bohaterska drużyna młodych piłkarzy z Tajlandii otrzymała prezent od Premiera tego kraju. Jest nam bardzo miło, że są to odżywki Vitargo Oryginalne.

Jesteśmy pewni, że szybko odzyskają siły.

Vitargo%20czarno-czerwone-big1.jpg

Życzymy drużynie Dzikich   Dzików  wszystkiego najlepszego.

Relacja z uroczystości w linkach ONB news i Siamnews:

https://www.onbnews.com/post/25377

https://www.siamnews.com/view-20483.html


Andrzej Radzikowski Mistrzem Europy w biegu 24 godzinnym

Andrzej Radzikowski

As biegów ultraczasowych Andrzej Radzikowski wygrał Mistrzostwa Europy z wynikiem 265.41 km. Pokonał reprezentanta Francji Stephana Ruela  (263.54 km) o 900 metrów !!!!Vitargo%20czarno-czerwone-big1.jpg

Gratulacje!!! 

Więcej do przeczytania:

https://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=1&action=7&code=18859&bieganie


Vitargo Oryginalne - produkcja

Vitargo

Wysoko ceniona surowa skrobia zawarta w Vitargo Oryginalne pochodzi głównie ze specjalnie wyselekcjonowanych, kontrolowanych, zakontraktowanych upraw niemodyfikowanych genetycznie z południowo-wschodniej Szwecji. Zakłady te, będące własnością rolników, są w pełni skomputeryzowane w celu zapewnienia najwyższej jakości.

Proszek Vitargo Oryginalne powstaje w „systemie zamkniętym”, co oznacza, że wprost z produkcji trafia do pakowania. Vitargo Oryginalne produkowane jest w fabryce, która zajmuje się wyłącznie produkcją skrobi, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia. Każda partia jest testowana przez akredytowane laboratorium.

Zakład produkcyjny Vitargo Oryginalne

Zgodnie z polityką jakości zakładu, należy zawsze spełniać oczekiwania klienta i udzielać koniecznego wsparcia poprzez ciągłe udoskonalanie procesów oraz kontrolę jakości.

Vitargo Oryginalne jest produkowane w zakładzie produkcyjnym z następującymi certyfikatami:

  • ISO 9001, od 1991 roku
  • ISO 14001, od 1998 roku
  • ISO 50001, od 2006 roku
  • Non-GMO
  • FSSC 22000
  • Halal
  • Kosher
  • SVA – Szwedzki Państwowy Instytut Weterynaryjny, który dba o zdrowie ludzi i zwierząt, czyste środowisko oraz zrównoważoną produkcję żywności, od 2005 roku (Cert Fodersäkerhet SE.pdf)

Naszym celem jest spełnianie wymagań, potrzeb i oczekiwań klientów w stosunku do naszych produktów oraz usług. Nieustannie dążymy do usprawnienia naszych działań, między innymi poprzez coroczny audyt jakości przeprowadzany przez audytorów wewnętrznych i zewnętrznych.

Vitargo posiada certyfikaty Halal i Kosher.

System zapewnienia jakości HACCP zapewnia bezpieczeństwo żywności i chroni konsumentów przed niebezpiecznymi produktami żywnościowymi. System HACCP stanowi część systemu BRC.


Agata Puciato - podróżniczka smiley-smile.gifAgata Puciato

Z dumą przedstawiam córkę Agatę Puciato. Agata wraz ze swoim chłopakiem Georgem Beesley przemierza rowerem obie Ameryki. Wystartowali w maju z Alaski. Wyprawa zakończy się zaVitargo%20czarno-czerwone-big1.jpg ok. 12 miesięcy na południu Argentyny. Obecnie są w Meksyku. Codziennie przejeżdżają rowerem 60-100 km, a wcześniej pokonali dystans 900 km kajakiem na rzece Yukon. Nie jest to podróż „all inclusive”: Śpią w namiocie, jedzenie gotują sami, wspomagają się Vitargo
Więcej zdjęć na

Instagram

i
Instagram

Trzymamy za nich kciuki!

Agata i George dziękują za wsparcie firmie Garmin - Jakub Szałamacha, firmie Kross oraz firmie Cumulus.


Porównanie osmolalności

Porównanie

Porównanie osmolalności (osmolality) napojów dla sportowców opublikowane w EMsportscience

Vitargo oryginalne jest sportowym napojem ultra-hipotonicznym Vitargo%20czarno-czerwone-big1.jpgcharakteryzującym się bardzo niskim wskaźnikiem osmolalności o wartościach 20-30mOsm/kg w 5% roztworze. Nawet przy 10% roztworze osmolalność wyniesie tylko 40-60mOsm/kg. Jest to bezpieczna wartość, pozwalająca na przyswojenie dużej dawki energii .Osmolalność płynów ustrojowych wynosi ~295 mOsm/kg . Przekraczając tę wartość zmuszamy nasz organizm do wyrównania stężeń pomiędzy przyjętym napojem sportowym, a płynem ustrojowym. Aby wyrównać stężenia organizm „ściąga wodę z organizmu” narażając nas na odwodnienie i zaburzenia żołądkowe.


Artur Pióro, sportowiec legenda smiley-smile.gifArtur Pióro

Artur Pióro, sportowiec legenda. Zdjęcie z początku przygody z pływaniem (Mistrzostwa Europy 2006 i już wtedy używał Vitargo i używa do dzisiaj).Vitargo%20czarno-czerwone-big1.jpg

Mistrz Świata, Mistrz Europy, złoty medalista w Igrzyskach Paraolimpijskich zaś w Polsce wielokrotny zwycięzca w zawodach pływackich dla niesłyszących. Jest wzorem dla całej naszej Kadry Narodowej oraz wzorem dla młodych adeptów pływania. Warto obejrzeć krótki film o jego wspaniałej karierze sportowej oraz pomocy i wsparcia jaką otrzymuje od rodziny.

Filmik na TVP: Artur Pióro

Więcej informacji na Facebook


Pozdrowienia od Wiktorii

Przedstawiamy Wiktorię, która może być źródłem inspiracji do treningów dla wielu sportowców smiley-smile.gif
Pozdrowienia od Marcina LewandowskiegoM-Lewandowski.jpg

Marcin na swoim Fb przesyła pozdrowienia z Australii.
My też pozdrawiamy Marcina Lewandowskiego i jesteśmy przekonani, że moc będzie z tej zielonej saszetkismiley-smile.gif.
Vitargo czarno-czerwone-big1.jpg
Życzymy wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Więcej informacji na Facebook


VITARGO ORYGINALNE i badania naukowe

Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

logo UMK Chemia

Bardzo ciekawe badania naukowe, w których Vitargo Oryginalne będzie używane jako substrat do otrzymywania nanostruktur, przeprowadzi Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Chemii.
Jednym z naukowców jest Pani Dr. Marta Ziegler-Borowska, od której dowiedzieliśmy się o zastosowaniu Vitargo Oryginalnego w tej pracy naukowej. W najbliższym czasie będą też prowadzone badania oddziaływania otrzymanych nanomateriałów z albuminą surowicy krwi ludzkiej i lekami z grupy NLPZ również w warunkach stresu oksydacyjnego.
O wynikach badań poinformujemy.


Vitargo czarno-czerwone-big1.jpg


Osmolalność Vitargo oryginalnego a inne napoje

Porównanie osmolalności
Porównanie osmolalności (osmolality) napojów dla sportowców opublikowane w EMsportscience

Vitargo oryginalne jest sportowym napojem ultra-hipotonicznym charakteryzującym się bardzo niskim wskaźnikiem osmolalności o wartościach 20-30mOsm/kg w 5% roztworze. Nawet przy 10% roztworze osmolalność wyniesie tylko 40-60mOsm/kg. Jest to bezpieczna wartość, pozwalająca na przyswojenie dużej dawki energii. Osmolalność płynów ustrojowych wynosi~295 mOsm/kg. Przekraczając tę wartość zmuszamy nasz organizm do wyrównania stężeń pomiędzy przyjętym napojem sportowym, a płynem ustrojowym. Aby wyrównać stężenia organizm „ściąga wodę z organizmu” narażając nas na odwodnienie i zaburzenia żołądkowe.

Vitargo czarno-czerwone-big1.jpg


Vitargo oryginalne.jpg

Vitargo oryginalne
20-30mOsm/kg


Agata Pietroszek - MISTRZYNI EUROPY 2018

M-Dabrowska.jpg

Agata Pietroszek MISTRZYNI EUROPY 2018 Spartan Race w kategorii wiekowej 18-24. 22km z przeszkodami po Pirenejach, czas 3h28'

WIELKIE GRATULACJE OD NASZEJ FIRMY !!! smiley-smile.gifVitargo%20czarno-czerwone-big1.jpg

To jest piękny dzień Pani Agaty i mam nadzieję, że VITARGO ORYGINALNE też się przysłużyło do tak spektakularnego zwycięstwasmiley-smile.gifsmiley-smile.gif

Ach te Agaty !!, o drugiej Agacie w następnych Aktualnościach.

Więcej informacji na Facebooku: Agata Pietroszek


18 lat Strefy Mocy

Strefa-mocy.jpg

Gratulacje pełnoletności smiley-smile.gif chcielibyśmy pogratulować urodzin!! I życzyć Vitargo%20czarno-czerwone-big1.jpgwam i nam tak dobrej współpracy jaka jest między naszymi firmami !!!

STREFA MOCY ma bardzo dużo prezentów do rozdania w sobotę 16.09.

Szczegóły obchodów urodzinowych na Facebook - 18 lat Strefy Mocy


Paweł Michalski - polski himalaista

Paweł Michalski, znakomity sportowiec-alpinista zdobył ośmiotysięczniki, Vitargo%20czarno-czerwone-big1.jpgbez używania dodatkowego tlenu i bez korzystania z pomocy tragarzy wysokościowych,… ale z pomocą oryginalnego VITARGO smiley-smile.gif

www.pawelmichalski.com


Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym

M-Dabrowska.jpg

Małgorzata Dąbrowska z LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów zdobyłaVitargo%20czarno-czerwone-big1.jpg tytuł Mistrzyni Polski juniorek młodszych w wyścigu ze startu wspólnego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym. Gratulacje od naszej firmy !!!

www.atomdzierzoniow.pl


Choszczeńska Dziesiątka

Już zostało bardzo mało miejsc na jubileuszowy bieg w Choszcznie, Vitargo%20czarno-czerwone-big1.jpgtrasa należy do najładniejszych w Polsce !!!

Zapraszamy na profil FB: Choszczeńska10


Marcin Lewandowski z Vitargo® przed Diamentową Ligą

Vitargo Professional

Marcin Lewandowski, moim zdaniem, na nowym dystansie 1500 mVitargo%20czarno-czerwone-big1.jpg czuje się jak ryba w wodzie smiley-laughing.gif życzymy powodzenia !

Więcej na jego profilu FB - Marcin Lewandowski


Archiwum Aktualności